Zvládneme energii roku Ohnivého Kohouta?

Nový čínský rok 2017 je rokem Ohnivého Kohouta. Začíná dnem 28. ledna 2017 a potrvá až do 15. února 2018 a je v pořadí již 4714. rokem tradičního čínského kalendáře. V tomto roce bude potřeba tvrdě pracovat a také být trpěliví, abychom dosáhli svých cílů. Celému roku bude vládnout element Oheň a energie Jin. Tento čas bychom měli trávit více o samotě, v harmonii s přáteli a rodinou. Protože je elementem roku Oheň, představující červenou barvu, nedoporučuje se v tomto roce nosit příliš mnoho červené barvy v oblečení ani doplňcích, stejně tak se vyhnout červeně zbarveným kamenům jako je rubín, granát nebo růžový topaz. Raději používat barvy elementu Země, které energii Ohně zklidňují – béžová, žlutá, hnědá apod., anebo Vody, která udržuje Oheň pod kontrolou – modrá a černá barva.

Charakteristika Ohnivého Kohouta podle čínského horoskopu 

Čínská astrologie popisuje Kohouta jako flexibilní, věrné, statečné, charismatické a okouzlující, ale také silně egoistické znamení. Kohouti mají zvláštní nadání a vrozený klid pro řešení i velice složitých problémů a potíží. Jsou také kreativní, umělecky nadaní i vtipní. Kohout je ale i marnivý a hrdý. Je si vědom svých schopností, ale někdy je až nevybíravě předvádí před okolím, což může někdy ostatní dráždit. Ohnivý Kohout má jednoznačné vůdčí a organizátorské schopnosti, je nesmírně cílevědomý a v práci projevuje nadprůměrnou výkonnost. Díky své přímočarosti a průraznosti většinou dosáhne svých cílů, většinou je však až příliš přímý a nebere ohledy na pocity lidí kolem sebe. Naučí-li se jednat s větším taktem, pak je schopný si splnit i ty nejfantastičtější životní sny. Kohout je hlasatelem úsvitu a rána. V řeckém bájesloví se praví, že Kohout má schopnost cítit, co se stane v budoucnosti. Také zrozenci roku Kohouta mívají intuitivní schopnost rozpoznat, co se stane a co přichází. Lépe než ostatní díky tomu dokážou řešit neočekávané a nezvyklé situace.

Pozitiva Kohoutů … ušlechtilost, laskavost, srdečnost, čestnost, rychlé myšlení a schopnost řešit náročné situace, umělecký cit a nadání

Negativa Kohoutů … divoký temperament, marnivost, povrchnost, sklony k aroganci, kritičnost, výstřednost, netrpělivost

Roky Kohouta jsou v čínské astrologii známé jako období naplněné integritou a efektivitou. Klíčem k dosažení úspěchu bude v tomto roce tvrdá práce. Univerzální předpovědí je pro tento rok úspěch v kariéře a finančních investicích. Nepodlehněme však žádným riskantním projektům, jakkoliv by vypadaly svůdně a ziskově. Výsledek bude záviset na využití svého nejvíce příznivého období roku. Pro udržení stresu na uzdě se doporučuje vyzkoušet alternativní léčebné metody, jen tak bude možné využít svou kapacitu na maximum.

Ohnivý Kohout přináší klid rodinných a soukromých vazeb, talent, dobrodružství, objevování a překonávání nových výzev. Nadcházející rok přinese nové pobídky osudu, které budou vyžadovat vtip a praktická řešení. Kohout je rovněž odvážné znamení, takže dovolí lidem v životě více, ale bezpečněji riskovat. V čínské kultuře Kohout reprezentuje rovněž vymítání zlých duchů.

Rok Ohnivého Kohouta 2017 bude probíhat ve znamení spravedlnosti, odvahy a kreativity. Kombinace prvku Ohně a Kovu (Kohout a jeho energetická praforma), vytváří energetickou nerovnováhu a činí tak z roku 2017 rok, který se ponese v napětí a není příliš vhodný ke změnám. Nejlepší čas pro případné začátky nových projektů bude na podzim tohoto nadcházejícího roku Ohnivého Kohouta.

Rok ohnivého Kohouta bude intenzivní a mocný, pokud jde o posun vpřed. Chcete-li uspět, držte se spíše osvědčených a praktických cest k úspěchu, než riskantních projektů a záměrů. V roce Kohouta budou sklízet úspěchy ti, kteří budou uznávat základní kohoutí zásady, tedy budou se držet tvrdé práce, rodinných hodnot a prvotřídních výkonů.

Čínská astrologie pro rok 2017 předpovídá, že skvělý rok čeká Draky, Hady, Buvoly a Kohouty, dobrý rok budou mít také Krysy a Tygři. Ovce, Vepře a Opice čeká směs dobrých a špatných událostí, zatímco Zajíce, Koně a Psy možná čeká více problémů. Obecně platí, že dokud budeme mít sílu a vůli překonávat všechny výzvy, nic nám nemůže zabránit ve splnění svých cílů!

Předpovědi pro rok ohnivého Kohouta 2017 

V roce Ohnivého Kohouta bude nejdůležitější pro úspěch maximální tvrdá práce a dodržování daných slibů. Rok Kohouta bude obdobím, kdy vítězí diplomacie namísto hádek a šarvátek. Ve vztazích bude v roce ohnivého Kohouta hlavní charakteristikou rovnost a nezávislost. Kohouti jsou hrdí a neústupní, jdou si svojí vytyčenou cestou a mnohdy jsou schopni jít daleko nad rámec toho, co je od nich požadováno.

Rok 2017 bude plodný a úrodný, můžete se těšit na nové přírůstky do rodiny nebo založení vztahu a rodiny. Kohout přeje romantice a rodinné zájmy jsou pro něj vždy na prvním místě. Kohout je dobrý správce dvora a svědomitý ochránce, ale někdy mohou vyplývat různé potíže z jeho autoritativnosti a arogance.

Láska a vztahy v roce ohnivého Kohouta 2017 

Ve vztazích budou nejdůležitější vaše pocity a emoce. Buďte v této oblasti v roce ohnivého Kohouta vždy trpěliví. Co se týká již existujících vztahů, v těch by v tomto roce pravděpodobně nemělo podle čínského horoskopu docházet k nějakým zásadnějším změnám. Nový rok bude přát těm, kteří byli dosud single, najít svůj životní protějšek. Naopak nebude přát mimomanželským vztahům a románkům, které většinou nebudou mít žádné výhledy do budoucna a pokračování. Navzdory napětím, která tento rok přinese, bude přáno sňatkům, které budou v roce 2017 uzavřeny. Děti narozené v roce Ohnivého Kohouta budou mít hrdou a odvážnou povahu a dar kreativity i snadného rozhodování v životě. V tomto roce lze očekávat mnoho přírůstků do rodin a dětí „na cestě“.

Práce a kariéra v roce ohnivého Kohouta 2017 

Ačkoliv mnoho lidí v tomto roce bude toužit po změně a úspěchu, ne každému bude hojně přáno, neboť tento rok jako takový příliš změnám nenahrává. Odměněni však budou ti, kteří značným úsilím a intenzivní prací a trpělivostí dospěli k pracovním úspěchům. Většinou se v tomto roce bude jednat o osamocené a déle budované podnikatelské plány. Mnohá znamení čínského horoskopu pocítí v tomto roce příval pracovní energie, pokud je tomu tak, nebojte se ukázat svůj talent a nadšení. Podaří-li se vám dostat se do vedení, pak se ho bez váhání ujměte. Neuděláte-li nějakou zbytečnou chybu z nepozornosti, pak vám to přinese úspěchy, uznání a pravděpodobně i povýšení v zaměstnání.

Mentální a fyzické zdraví v roce ohnivého Kohouta 2017 

V roce 2017 by se vám mělo dostávat jak fyzické, tak i mentální energie. Pravidelně cvičte a udržujte se v kondici i díky zdravé výživě. Je pravděpodobné, že vaše mysl na tom bude přeci jen ještě o něco lépe, než Vaše tělo. Využívejte svoji silnou intuici a věnujte pozornost svým snům.

Roky Kohouta:  1909, 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017

Krysa

Kariéra:   Vaše kariéra vypadá dobře. Každá firma by ráda zaměstnala takového pracovníka, jako jste vy. Zatím se můžete plně věnovat dosavadní práci. Pokud hledáte novou práci, tak se brzy objeví někdo, kdo vám ji pomůže najít. Nejprve byste však měli získat více dovedností a znalostí pro tuto práci. Tento přístup vám zajistí, že až se nová příležitost objeví, vy budete připravení. Jestliže v kariéře narazíte na nějaké potíže, pak lidé kolem vás budou šťastní, že vám mohou pomoci.

Změna práce:  Nejspíš se soustřeďujete na svou každodenní práci. Nicméně, vaše současná práce má příliš mnoho omezujících faktorů a vy nemůžete plně představit svůj talent a dovednosti. Jestliže máte šanci se uplatnit v jiné společnosti, pak byste to měli zkusit a změnit prostředí. Pokud máte příležitost pro kariérní růst, pak vy byste ji měli využít. Nová pracovní příležitost k vám však sama nepřijde, bude potřeba ji hledat. Děláte-li tu stejnou práci každý den, pak by bylo dobré se porozhlédnout ve firmě po novém zařazení.

Bohatství:   Oheň představuje pro Krysy Peníze. Nyní však nemáte nad sebou zrovna šťastnou hvězdu. Rozhodně nepůjčujte žádné peníze přátelům nebo příbuzným, ano nevkládejte příliš mnoho peněz do riskantních investic. Tyto peníze by mohly padnout do hluboké díry a vy byste je dostávali nazpět jen velmi složitě. Bezpečnější by bylo investovat do nemovitostí.

Láska:   Vaše společenské vztahy jsou dobré. Ale je tady znamení samoty. Pokud hledáte lásku, potom první věcí, kterou byste měli udělat, je účastnit se společenských akcí. Můžete požádat své rádce, rodiče nebo starší přátele o pomoc při výběru vhodných akcí a příležitostí. Nezapomeňte přitom ani na osoby mnohem starší než jste sami. Pokud jste zamilovaní, váš vztah se upevní. U ženatých se láska soustředí na rodinu.

Společenské vztahy:   Vaše společenské vztahy jsou docela dobré. Lidé, kteří se o vás zajímají, se často objeví, aby vám složili poklonu. Pro budování lepších vztahů však potřebujete zvýšit svůj společenský život. Velmi důležité je, abyste se zúčastňovali více venkovních aktivit, sluníčko vám pomůže získat pozitivní mysl. To vám pomůže rozvíjet své společenské vztahy, přinést více peněz i štěstí v kariéře.

Spory:   Pokus jste s někým v hádkách, sporech nebo v žalobách, dostane se vám pomoci. Nicméně, pokud nebudete mít dobré právní zastoupení, věci nedopadnou dobře a můžete dokonce ztratit svou pověst. Ideální by bylo se vyhnout všem sporům.

Zdraví:   Budete o své zdraví pečovat dobře. Krysy mají vztah ke studené vodě. Měli byste cvičit venku na sluníčku, pro zahřátí svého těla i duše. Chůze, kondiční běh, turistika nebo cykloturistika, to vše je pro vás dobré. Dejte si pozor na nohy, ledviny, plíce, tlusté střevo a močový systém.

Štěstí obecně:   Štěstí bude záviset od vlastního zapojení. Energie Kohouta by vám mohla přinést pohodlný život, mohli byste propadat nedbalosti, lenivosti, závislosti na špatných návycích či zůstávat doma příliš často. Pro zvýšení štěstí bude potřeba budovat společenské vztahy a účastnit se aktivit mimo domov.

Roky Krysy:  1900, 1912, 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008 

 

Buvol

Kariéra:

V čínské astrologii je to element Dřevo, který pro vás představuje kariéru. Vzhledem k tomu, že Kohout nemá žádné Dřevo, není důvod se v tomto roce příliš soustřeďovat na oblast kariéry. Získáte ale dobré společenské vztahy a při styku s těmi pravými lidmi získáte dobrou pověst. Všechno se splní, co se očekávalo. Pokud udržíte svou píli a přístup k práci, můžete nakonec počítat s odměnou.

Změna práce:

Pokud plánujete hledat nějakou novou kariérní změnu, pak nadcházející rok pro toto není zrovna vhodným obdobím. Čas sklizně se však blíží, proto byste měli přehodnotit své načasování. Pokud vám již firma nabídla práci, můžete zvažovat její přijetí na jaře nebo v létě.

Bohatství:   

Štěstí na peníze vypadá excelentně. Tento rok přinese Buvolům příležitosti pro zisk peněz. Nejsou to však příležitosti jen tak spadlé z nebe, jako všechno vyžadují i ony vaši energii a čas.

Láska:   

Také vaše milostné vztahy budou vynikající. Pokud jste svobodní, objeví se dobrá partie. Navzájem budete atraktivní. Je před vámi skvělé období. Pokud lásku hledáte, měli byste se více účastnit společenských aktivit. Pokud jste zamilovaní, váš vztah se ještě prohloubí. Vypadá to, že strávíte spoustu času budováním svého milostného vztahu.

Společenské vztahy:  

Vaše společenské vztahy jsou skvělé. Měli byste se více účastnit společenských událostí, abyste poznali nové lidi. Nevymlouvejte se a nebuďte příliš konzervativní. V opačném případě můžete ztratit příležitosti v lásce, penězích i v profesním rozvoji.

Spory:    

Jestli jste v hádce, sporu nebo se s někým soudíte, pak je nejlepší jít s touto osobou do kompromisu. Jinak by mohly spory trvat dlouhou dobu.

Zdraví:

Po většinu času byste měli být v dobré pohodě, vaše zdraví by mělo být v dobrém stavu. Stále byste však měli absolvovat pravidelné nebo alespoň jednou do roka fyzické testy. Pokud onemocníte, bude to nějakou dobu trvat. Dávejte pozor na žaludek, slezinu, krk, plíce, tlusté střevo a dýchací ústrojí.

Štěstí obecně:

Všechno půjde hladce a přinese vám dobré výsledky. Pokud však budete příliš konzervativní, nastavíte si tím mnohá omezení pro své cíle.

Roky Buvola: 1901, 1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009

 

Tygr

Kariéra:

Vaše štěstí v kariéře vypadá dobře, příležitosti vám jdou naproti. Nejspíš narazíte na menší problém a budete potřebovat jistý čas, abyste jej překonali. Zlepšení vašich komunikačních schopností vám pomůže s profesním rozvojem a pozvednutím pracovního ducha, nadšení vám pomůže dosáhnout úspěchů.

Změna práce:

Štěstí v kariéře je potřeba využít, takže jestli vám nějaká firma nabídne práci, měli byste ji vzít. Buďte však opatrní na správné načasování; pokud je ve vašem současném zaměstnání období hojnosti, pak byste měli jakékoliv přemístění ještě odložit. Projevte své pracovní nadšení a měli byste být schopni zvládnout všechny problémy.

Bohatství:   

Také v oblasti peněz vypadá vaše štěstí dobře, nejvíce plodným obdobím bude podzim. Abyste spatřili očekávané výsledky, bude potřeba se věnovat nepřetržité tvrdé práci po dobu alespoň dvou čtvrtletí. Pokud chcete podnikat a plánujete expandovat, pak počítejte s tím, že to bude běh na dlouhou trať. Váš současný hlavní příjem bude přicházet spíše ze starého podnikání.

Láska:    

Milostné vztahy budou skvělé. Ženy, hledající lásku, budou mít dobrou příležitost najít muže, na kterého čekaly. Zamilované ženy stráví spoustu času se svým partnerem, ocení přitom, jak se k sobě perfektně hodí. Muži, hledající lásku, budou muset být hodně trpěliví, věnovat zpočátku více času budováním přátelství se svou vyvolenou. Úspěšní budou při poskytování ochrany, ne tlaku. Ženské srdce si získají trpělivostí.

Společenské vztahy:  

V tomto roce lze očekávat štěstí v kariéře i penězích, ale nepotrvá věčně. Měli byste využít své štěstí, dokud jej máte, pro budování dobrých společenských kontaktů. Měli byste podporovat a věnovat péči lidem kolem vás, v budoucnosti budete rádi, že je máte.

Spory

Jestli jste ve sporu nebo se s někým soudíte, pak by měla být přednostní snaha dohodnout se. Pokud jste v právu, vyhrajete, ale bude to trvat dlouhou dobu.

Zdraví:

Pozor na případné problémy se závratěmi, migrénami, poruchami vidění, krkem, plícemi a dalšími respiračními problémy. Další problémy by se mohly týkat žaludku, sleziny, střev. V případě závažných chronických onemocnění se doporučuje častější pobyt venku na slunci.

Štěstí obecně:

Symbolem vašeho štěstí je strom obsypaný ovocem. Abyste si ale užili sklizně, budete muset nejprve věnovat jistý čas a energii na jeho zalévání, hnojení, prořezávání apod.

Roky Tygra: 1902, 1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010

 

Zajíc

Kariéra:

Vaše kariérní příležitost se objeví, ale bude spojená s tlaky. Proto by bylo dobré napřed pečlivě zvážit své schopnosti, energii a čas, než se chopíte jakékoliv pracovní příležitosti, která se k vám blíží. Dobrým způsobem, jak si posílit důvěru a zmírnit případné pracovní tlaky, je získávání nových odborných znalostí a pracovních dovedností. Ve svém přístupu by bylo dobré zůstávat trochu konzervativní.

Změna práce:

Pokud vám firma nabídne novou pozici, měli byste této nabídce odolat. Lepším rozhodnutím je zůstat na současné pozici, neboť nová práce by vám přinesla velké tlaky a ty nebudou stát za to. Další možností je vyjednat si odložení nástupu na novou pozici. Novou práci byste měli vzít, až když jste zcela připraveni.

Bohatství:   

Vaše tvrdá práce z období jara přinese dobré výsledky na podzim. Znamená to, že vaše štěstí na peníze je dobré, ale nespadne jen tak z nebe. Jakmile dostanete svou odměnu, neinvestujte peníze do stejného projektu, bude lepší z něj peníze vytáhnout a začít nové investice.

Láska:    

Vztahy Zajíce s Kohoutem jsou spíše bojovné, panuje mezi nimi nedůvěra. Vyhlídky na společenské i partnerské vztahy nejsou příliš dobré. Pokud hledáte lásku, pak můžete požádat o pomoc Psy, Krysy, Buvoly nebo Hady. Pokud jste ženy, budete mít dobrou šanci potkat se s opačným pohlavím. Jste-li zamilované, pak se pokuste nevyvolávat žádné hádky s partnerem.

Společenské vztahy:  

Tento rok nejspíš nepřinese žádné dobré společenské vztahy. Někteří lidé kolem vás mohou mít jiné názory nebo jiné zájmy než vy. Pokuste se nevytvářet žádné spory nebo konflikty, jinak vám to přivodí ztráty.

Spory:   

Jestli jste ve sporu nebo se s někým soudíte, pak byste měli co nejdříve vyvolat jednání pro ukončení rozepří. Je to proto, že jste smolaři. Můžete svůj případ ztratit a s ním přijít i o peníze.

Zdraví:

Pokud vám práce přináší příliš velký tlak, pak se to odrazí ve slábnoucím zdraví. V takovém případě byste měli věnovat více pozornosti pažím, nohám, játrům a nervovému systému. Dále dávejte pozor na problémy se závratěmi, migrénou, krkem, plícemi, tlustým střevem a respiračními problémy. Během slunečných dnů byste měli častěji chodit ven. A také si užívat čerstvého vzduchu u vody nebo na pláži.

Štěstí obecně:  Úspěch se dostaví až po tvrdé práce. Po dosažení svých cílů můžete opustit výsluní a po oslavách si můžete konečně odpočinout.

Roky Zajíce: 1903, 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011

 

Drak

Kariéra:

Drak je v Číně symbolem síly. Mohli byste mít talent pro management. Víte, jak přidělit úkoly těm správným lidem, aby sdíleli pravomoci a odpovědnost. Energii roku Kohouta můžete důvěřovat, tento čas přinese dobré nápady pro vaši práci. Pocítíte, že vaše práce je mnohem snazší, bez tlaků. Vaše štěstí v kariéře bude všeobecně dobré. Dokončíte projekt v termínu. Dříve nebo později přinese vaše vynaložené úsilí zasloužené ovoce.

Změna práce:

Pokud vám někdo nabídne práci v jiné společnosti, bude to těžké rozhodování, zda přijmout či nepřijmout danou pozici. Vaše společenské kontakty jsou dobré. Pokud bude nová pozice náročná, lidé kolem vám pomohou. Dá se očekávat, že nová pozice bude pod větším tlakem. To by mohlo způsobit nejistotu a nestabilitu. Pokud si ale myslíte, že jste dobře připraveni, pak můžete tuto výzvu přijmout.

Bohatství:   

Vaše štěstí na peníze vypadá dobře. Ale toto štěstí se bude opírat o vaše nápady, kreativitu, vynalézavost a energii. Abyste se dostali k penězům, budete muset používat svou inteligenci. Nápomocné vám k tomu budou vztahy s dobrými lidmi. Potřebujete rádce anebo získat dobrého partnera, který by přicházel s dobrými návrhy v oblasti řízení financí. Znamená to, že nalezení vhodného poradce nebo partnera umožní zjednodušení vaše finanční investice. Pokud vlastníte svůj vlastní podnik, pak je třeba, abyste si vybudovali dobrou pověst, to vám přinese bohatství. Pro vaši propagaci jsou vhodní lidé, kteří se narodili v roce Kohouta.

Láska:

Pro milostné vztahy bude tento rok příznivý. Pokud hledáte lásku, pak byste se měli více zapojit do společenských aktivit. Nejspíš se setkáte s někým, s kým byste si rádi povídali každý den. Jste-li zamilovaní, pak budete rozvíjet a prohlubovat váš vztah. Pokud jste ženatí, budete se cítit, jako byste se nově zamilovali. Rok Kohouta vám přinese nádherné a nezapomenutelné období lásky.

Společenské vztahy:  

Společenské vztahy budou skvělé. Ve své společnosti se stanete velmi populární. Mezi lidmi budete mít velmi dobrou pověst.

Spory

Pokud jste ve sporu, rozepřích nebo se s někým soudíte, pak bude nejlepším řešením se spolu domluvit. V opačném případě se spory potáhnou dlouhou dobu.

Zdraví:   Větší pozornost byste měli věnovat svým pažím, nohám, játrům a nervovému systému. Pozor také na různé problémy se závratěmi, migrénou, krkem, plícemi, tlustým střevem a respiračním ústrojím. Ve slunných dnech byste měli pobývat co nejvíce venku.

Štěstí obecně:   Najdete dobrého partnera. S ním byste mohli vybudovat dlouhodobý vztah. Tento vztah by mohl přinést dobré výsledky i radostné období.

Roky Draka: 1904, 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

 

Had

Kariéra:

Na Hady čeká v této oblasti štěstí, rok Kohouta jim přinese peníze i příležitosti kariéry i dalšího rozvoje.

Změna práce:

Pokud se vám naskytne nová práce nebo příležitost k povýšení, měli byste uvážit, kolik energie a nadšení pro tyto vlastně máte. Jen pokud jste z nové nabídky nadšení, můžete ji přijmout, a pokud ne, tak ještě počkejte na další příležitost.

Bohatství:   

Vaše štěstí v oblasti peněz by mělo být dobré, ale vaše vášeň pro bohatství nemusí být trvalá.

Láska:

V průběhu roku by mohl vzniknout milostný vztah, ve kterém budete trávit spoustu času. Ale někdy se v něm nebudete cítit dost pohodlně, když bude příliš těsný. Pokud se vám nepodaří vztah uřídit, pak se do něj zamotáte. Jste-li single, pak je to ten správný čas najít si partnera. Muži budou mít větší šanci poznat své partnerky. Zamilovaní prohloubí své milostné vztahy. Pokud jste oddáni, budete muset věnovat svému partnerovi více péče, ústupnosti, trpělivosti.

Společenské vztahy:  

Společenské vztahy budou dobré, pomohou vám ke slávě, bohatství a kariérním příležitostem.  Ale aby se tak stalo, bude třeba pozvednout svůj společenský život. Udržujte kontakty se svými přáteli, buďte vůči ostatním ohleduplní, vlídní a velkorysí. Dávejte však pozor, abyste své přátele nezneužívali. V opačném případě hrozí vážné spory.

Spory

Bude lépe, pokud nepůjdete s nikým do žádných sporů, rozepří nebo soudů. Pokud již nějaké řešíte, čekají vás nejspíš ztráty. Je to tím, že do nich vkládáte příliš své emoce. Spory se potáhnou delší dobu.

Zdraví:

Zvláštní pozornost byste měli v tomto roce věnovat vašemu zraku a kardiovaskulárnímu systému. Dále si dávejte pozor na problémy se závratěmi, migrénou, krkem, plícemi, tlustým střevem a dalšími částmi dýchacího ústrojí.

Štěstí obecně:

Energie roku Kohouta vám přinese štěstí v penězích, slávě i kariéře. Podobné štěstí ale nemusí být v milostných vztazích.

Roky Hada: 1905, 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013

 

Kůň

Kariéra:

Vaše štěstí v kariéře vypadá opravdu dobře, plody přinese zejména na podzim. Úspěchy vám vydrží do té doby, dokud potrvá vaše starostlivost o kariéru a nepřetržité nastavování svých vyšších cílů a jejich dosahování. Očekávejte dobrý příjem.

Změna práce:

Využijte svého štěstí; pokud vám firma nabízí novou pozici, pak byste měli výzvu přijmout a novou pozici vzít. Kůň potřebuje běžet a soutěžit. Směrem k vítězství.

Bohatství:   

Kov Kohouta souvisí se zlatem, drahokamy a šperky, představuje také peníze. Lze očekávat růst platu v zaměstnání. Také je slibná dobrá návratnost investic. Na konci roku se budete těšit z více luxusního života.

Láska:

Pokud hledáte lásku, tak ji najdete, ale pouze tehdy, pokud do toho vložíte své úsilí. Prožijete skvělý čas už jen tím, že budete navštěvovat více společenských akcí. Pokud jste muž, máte velmi dobré šance se seznamovat se ženami. Pokud jste zamilovaní, pak váš vztah bude solidní, ale stále je třeba se vyhýbat i drobným hádkám.

Společenské vztahy:  

Kůň má rád konkurenci a vedení. Lidé kolem vás by mohli cítit z vaší strany tlak. A ještě větší problém je pro vaše společenské vztahy jistá soupeřivost. Proto je třeba sledovat reakce lidí. Chcete-li si získat dobrou pověst, je třeba dát pozor na své chování na veřejnosti. Pokud jste žena, pak je třeba si hlídat svůj projev, aby se zabránilo boji s jinou dívkou.

Spory

Máte-li s někým hádky, spory nebo soudní spor, pak máte dobrou šanci svou věc vyhrát. V případě, že se spor týká peněz, tak je šance dostat nějaké peníze zpět. Bude však lepší se sporům vyhnout, představují jen plýtvání svou energii a časem.

Zdraví:

V tomto roce se doporučuje si dávat pozor na problémy se závratěmi, migrénou, krkem, plícemi,  dalšími orgány dýchacího ústrojí a tlustým střevem.

Štěstí obecně:

Vaše sláva, bohatství a kariéra přijdou společně. Ale pamatujte přísloví: „zasít hodně, sklízet hodně – zasít málo, sklízet málo.“ Nepřestávejte tvrdě pracovat!

Roky Koně: 1906, 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014

 

Ovce

Kariéra:

Rok Kohouta vám přinese dobrou sklizeň. Úspěch se bude dostavovat po celou dobu, po kterou budete starostlivě pečovat o svou kariéru a vytrváte v nastavování vyšších profesních cílů. Můžete očekávat dobrý příjem.

Změna práce:

Štěstí vám přeje. Máte-li příležitost k povýšení nebo k nové pozici ve firmě, můžete tyto výzvy přijmout. Pokud ve firmě děláte rutinní práci, pak je čas najít si novou práci.

Bohatství:   

I v této oblasti vám štěstí přeje.  Ale bude potřeba vynaložit více energie a času, aby se peníze dostaly až k vám domů.

Láska:

Pokud hledáte lásku, budete mít možnost si najít někoho vhodného. Důležité je, abyste na potenciálního partnera nevyvíjeli příliš velký tlak. Zamilovaní by si měli udržet a opečovávat svůj současný vztah. Nicméně, pokud toužíte po hlubším vztahu, budete si muset počkat, váš čas teprve přijde. Pokud jste ženatí, pak byste se měli soustředit na svou kariéru a přinášet domů vyšší příjem.

Společenské vztahy:  

V tomto roce bude prostor pro zlepšení svých společenských vztahů. Budete se často setkávat s lidmi ve znamení Kohouta. Jste univerzální a velkorysí, a víte, jak se stát oblíbeným člověkem. Nicméně, někteří lidé by si možná chtěli udržet určitý odstup od vás kvůli vašim agresivním postojům. Netlačte lidi, nenuťte je, aby dělali to, co chcete, mohlo by to poškodit vaše přátelství.

Spory

Máte-li s někým hádky, spory nebo soudní při, pak svůj případ nejspíš nakonec vyhrajete. Ovšem nebude to snadný úkol. Budete muset vynaložit mnoho úsilí, abyste shromáždili dost důkazů. Bylo by lepší jednat s opačnou stranou a dohodnout se, svou energii věnovat raději na jiné věci než jsou spory. Pokud se vám nedaří najít pomoc, pak zkuste vyhledat někoho ve znamení Tygra.

Zdraví:

V tomto roce se doporučuje si dávat pozor na problémy se závratěmi, migrénou, krkem, plícemi, dalšími orgány dýchacího ústrojí a tlustým střevem. Dobrý bude pohyb na čerstvém vzduchu, u jezera, na pláži.

Štěstí obecně:

Vaše všestranné talenty vám pomohou ke štěstí, slávě, bohatství i kariéře. Nicméně, neexistuje žádná sklizeň bez zasetí. Bude potřeba nejdříve tvrdě pracovat, aby bylo co sklízet.

Roky Ovce: 1907, 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015

 

Opice

Kariéra:

Vaše štěstí v kariéře vypadá docela dobře. I když jste pod tlakem a tvrdě pracuje na své kariéře, zatím jste ještě nedosáhli svého cíle. Nicméně, můžete jej dosáhnout svou pílí.

Změna práce:

Štěstí je vám nakloněno příznivě. Blíží se k vám jistá možnost, která by mohla posílit vaši pracovní pozici. Máte-li nabídku povýšení nebo vám firma nabízí novou pozici, pak tuto nabídku přijměte. Pokud děláte ve firmě rutinní práci, pak je čas si najít novou práci.

Bohatství:   

S vytrváním ve své píli budete mít v blízké budoucnosti štěstí na peníze. Pokud hledáte nějaký vedlejší příjem, možná narazíte na menší konkurenci. Při důvěře v sebe sama můžete nakládat s peněžními prostředky sami, a splní se vám to, co chcete. Pokud si nejste jisti, zda zvládnete velké finanční projekty sami, pak můžete požádat svého konkurenta, aby pracoval s vámi jako partner a můžete řídit projekt společně.

Láska:

Pokud hledáte lásku, tak se potkáte s konkurencí. Nicméně, neměli by se vám rovnat. Pokud jste zamilovaní, pak budete potřebovat nejprve jistou trpělivost, než se pustíte do hlubšího vztahu. Netlačte svého partnera, aby vám věnoval více lásky a času. Úplně postačí dobrá péče o váš současný vztah v jeho současné dobré kondici.

Společenské vztahy:  

S vaším společenským životem budete více aktivní mít větší šanci se stýkat s lidmi. Někdy by mohly vaše agresivní postoje vyvíjet tlak na lidi, ti by si pak mohli od vás ponechávat určitý odstup. Měli byste lidem kolem sebe ukázat svou laskavou a soucitnou stránku. Pak se stanete oblíbeným členem společnosti.

Spory

Máte-li s někým hádky, spory nebo soudní při, pak svůj případ nejspíš nakonec vyhrajete. Ale nikdo vám v tom mnoho nepomůže, budete muset vyhrát prostřednictvím svého vlastního úsilí a píle. Lepší by bylo s opačnou stranou dosáhnout dohody a soustředit svou energii na něco jiného.

Zdraví:

Vaše zdraví by mělo být v pořádku. Dejte si pozor na problémy se závratěmi, migrénou, krkem, plícemi, tlustým střevem a dalšími orgány dýchacího ústrojí. Dobrý bude pohyb na čerstvém vzduchu, u jezera, na pláži.

Štěstí obecně:

Příležitosti se blíží, štěstí dorazí. Opice dokáže odfouknout mlhu a vidět svůj cíl jasně, dorazit rychle do cíle.

Roky Opice: 1908, 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016

 

Kohout

Kariéra:

Čekáte-li povýšení, tak počítejte s jistým konkurentem. Na větším projektu budete úzce spolupracovat se svými kolegy. Klíčová bude letos dokonalost. Pokud se něco pokazí, nebudete si stěžovat na něčí chyby, ale budete vinit sami sebe. Z toho vyplývá, že společenské vztahy ve vaší kariéře vás dostanou pod tlak. Pomoc v těchto případech hledejte u osob ve znamení Tygra. Ti vám mohou poskytnout pozitivní myšlení a nasměrovat ke splnění vašeho úkolu.

Změna práce:

Když se objeví pracovní nabídka od jiné firmy, pak byste si ji měli dvakrát promyslet, než ji přijmete. Pokud jste právě začali pracovat pro novou společnost, pak budete cítit v novém pracovním prostředí velkou soutěživost. Je velmi důležité si v tomto neznámém prostředí udržet skromný a ochotný přístup. Pokud by se vám nelíbil tento druh výzvy, pak ještě nenastal ten správný čas pro změnu zaměstnání.

Bohatství:   

Štěstí na peníze je vám nakloněné. Bude to ale vyžadovat hodně energie a pracovitého ducha. Lidé kolem vás budou také hledat všechny příležitost, jak vydělat peníze. Žádné rizikové investice pro vás nebudou dobré. Pokud za vámi někdo přijde s nějakou velkou finanční investicí, pak bude lepší ji odmítnout. Pokud někdo požádá o půjčku vás, pak se vám peníze hned tak nevrátí. V roce Kohouta byste se měli omezit jen na konzervativní investice.

Láska:

Pokud hledáte pro vaši lásku, tak i zde narazíte na silnou konkurenci. Nicméně, pokud potkáte osoby ve znamení Buvola, Draka nebo Hada, budete mít lepší šanci budovat vztahy. Zamilované budou nejspíš rozdělovat jejich setrvávání na svých vlastních názorech. Dobrým prostředníkem by v těchto případech mohli být osoby narozené ve znamení Hada.

Společenské vztahy:  

V průběhu roku budete mít více společenských aktivit. Měli byste projevit své společenské chování na veřejnosti, nabídnout lidem svou přízeň a podělit se o své příležitosti s přáteli. Když budete zdvořilí a pokorní, stanete se oblíbenou postavou na sociálních sítích.

Spory

Máte-li s někým hádky, spory nebo soudní při, pak zkuste se svým soupeřem dohodu. Ukáže se, že protivníkem je rovnocenná osoba. Bude nějakou dobu trvat, než se vypořádáte s tímto případem. A bude těžké vyhrát tento případ. Dobrým přístupem je k této situaci rychlé příměří.

Zdraví:    Významné bude se pohybovat často během slunečných dnů na vzduchu, u vody. Pozor na problémy se závratěmi, nosem, průduškami, krkem, plícemi, tlustým střevem a dalšími orgány dýchacího ústrojí.

Štěstí obecně:    Pokud přijmete výzvy, postavíte se konkurenci a budete usilovat o svůj cíl, pak se dobrý výsledek dostaví.

Roky Kohouta: 1909, 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017

 

Pes

Kariéra:

Psy sice nečeká v tomto roce žádná větší kariéra, ale příležitosti pro vydělávání peněz rozhodně přijdou. Energie roku Kohouta může Psy trochu mást a může pak být obtížné si stanovit priority a činit rozhodnutí. Pokud jste již nyní dostatečně vytíženi ve vaší současné pozici, pak se snažte na sebe dobrovolně nepřebírat další odpovědnost. Jestliže jste vlastníkem firmy, pak tento rok není tím správným pro rozšiřování svého podnikání.

Změna práce:

V případě šance pro získání nové pracovní nabídky nebo povýšení, pak byste se měli těchto příležitostí raději vzdát. V blízké budoucnosti půjde jen stěží podávat perfektní výkony. Bude to trvat dlouho, než budou za vámi vidět vaše nejlepší, vynikající výsledky.

Bohatství:   

Dobré příležitosti pro vydělávání peněz by mohlo přinést používání sociálních sítí. Ta nejlepší příležitost ale nebude trvat příliš dlouho. Když pomine, budete muset počkat na další příznivé období. Riskantní investice bude mít za následek ztrátu peněz.

Láska:

Pokud hledáte svou lásku, pak nesmíte být příliš agresivní, když se budete sbližovat s novými přáteli. Zamilovaní budou potřebovat pro budování hlubších vztahů větší trpělivost. Netlačte na svého partnera, aby vám věnoval víc lásky a času. Pokud jste ženatí, tak bude láska stabilní.

Společenské vztahy:  

Vaše společenské vztahy jsou v pořádku, noví i staří kamarádi vám přinesou během roku Kohouta mnohé radostné chvíle. Ale pokud se budete příliš soustředit na svou vlastní prezentaci a zapomenete vnímat pocity ostatních, pak se může stát, že se od vás budou chtít odtáhnout.

Spory

Máte-li s někým hádky, spory nebo soudní při, pak dost nejspíš svůj spor nevyhrajete. Uzavření sporu bude trvat dlouhou dobu. Bylo by lepší vyjednat příměří.

Zdraví:

Významné bude se pohybovat často během slunečných dnů na vzduchu, u vody. Pozor na problémy se závratěmi, nosem, průduškami, krkem, plícemi, tlustým střevem a dalšími orgány dýchacího ústrojí.

Štěstí obecně:

Energie tohoto roku pro Psy znamená, že je čas na odpočinek, užít si života a dobrého jídla.

Roky Psa: 1910, 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018

Vepř

Kariéra:

Když jste očekávali možný úspěch v kariéře, možná jste příliš důvěřovali ve své kariérní povýšení. Energie roku Kohouta však způsobuje, že cítíte v budoucnosti svou kariéru trochu nejistou. Měli byste vyhledat pomoc nebo radu od lidí narozených v roce Koně či Hada, ti by vám mohli vrátit jistotu.  Vrchol vašeho štěstí v kariéře bude v létě.

Změna práce:

Pokud vám firma nabízí novou pracovní příležitost, pak byste se měli zeptat sami sebe, jak moc toužíte po nové pracovní pozici. V roce Kohouta pro vás není příliš vhodná doba ke změně pracovního prostředí. Přes to, že máte dobrý plán i dostatek energie přijmout novou výzvu, bylo by nejlepší, aby zůstali na původní pozici.

Bohatství:   

Možná se vás zmocní pocit, že byste mohli vydělávat více peněz. Pokud předvedete své nadšení v práci, pak vám to vynese mimořádné příjmy. Vaše štěstí na peníze bude největší v létě.

Láska:

Je potřeba věnovat více času péči a lásce osobě, která se vám líbí. Pokud hledáte lásku, zkuste více navštěvovat společenské akce během slunečných dnů. Muži budou mít lepší šanci seznámit se se ženami během dubna, května a června. Zamilovaní budou muset při budování lepšího vztahu ukázat své horoucí srdce.

Společenské vztahy:  

Rok Kohouta poskytne Vepřům péči, podporu a ochranu na veřejnosti. Z tohoto důvodu by měly být vaše společenské vztahy být v pořádku. Ale někdy vám chybí ve společenských vztazích větší nadšení. Také můžete nechtěně zranit něčí city. Tlakem na ostatní lidi můžete snadno přijít k negativní pověsti.

Spory

Máte-li s někým hádky, spory nebo soudní při, pak budete jen těžko přesvědčovat lidi, aby stáli na vaší straně. Nejspíš svůj případ nevyhrajete. Bude lepší vyjednat s druhou stranou smír.

Zdraví:

Tento rok souvisí s nezdravým vzduchem, oxidem uhličitým a viry. Dejte si pozor na problémy se závratěmi, krkem, plícemi, tlustým střevem a dalšími respiračními problémy. Choďte během slunečných dnů co nejvíce ven. Pozornost věnujte také svému močovému měchýři, krvi,  kardiovaskulárnímu systému.

Štěstí obecně:

Čeká na vás mnoho potenciálních příležitostí, ale musíte být trpěliví. Nespěchejte na svůj vlastní prospěch, aniž byste přemýšleli o zájmech ostatních lidí. Před tím než začnete konat, sledujte své chování a dobrou pověst

Roky Vepře:1911, 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019